34 נעצרו בחקירת קלנבוטרול ספרדית

רוכב האופניים אמר שהוא בין המעוכבים באיים קנריים

האזרחים הפלודיה הספרדית עצרו 34 אנשים בטנריף ובגרן קנריה בחשד לנהל טבעת סמים שמוכרת באופן לא חוקי מוצר מבוסס Clenbuterol. הנעצרו הואשמו בהונאה ופשעים נגד בריאות הציבור.

בין הנעצרו היו 13 רוקחים, שמונה עוזרי בית מרקחת, תשעה וטרינרים, מגדל בקר, מוכר תרופות, מפתח גוף ורוכב אופניים.

החקירה, המכונה Operación VIAR, החלה כשמישהו נתפס בהזריקו של סוס עם מוצר מבוסס קלנבוטרול באירוע מרוצי סוסים בוולסקו, גראן קנריה, ב -31 במאי. זה הוביל לחקירה רחבה יותר על היצע בלתי חוקי ג’רזי נבחרת סרביה בכדורגל של המוצר ב האיים הקנריים ול- 34 המעצרים שנעשו ב -13 באוקטובר.

על פי ה- Guardia Civil, למוצר, Spasmobronchal, יש שימוש ג’רזי ליברפול חוקי לטיפול בסוסים הסובלים מבעיות באספקת הדם לריאותיהם. עם זאת, במקרה זה המוצר סופק לכאורה לחקלאים כדי להשמין בקר ולספורטאים כמגבר ביצועים.

הידיעה על המעצרים מגיעה כאשר עולם האופניים מחכה לפסק הדין במבחן החיובי של אלברטו קונטאדור לקלנבוטרול. ההגנה של Contador היא שהוא בלע את המוצר בבשר נגוע. כמה ארגונים חקלאיים אמרו כי קלנבוטרול כבר לא מנוהל לבקר ספרדי כדי לסייע במשחות, אך מקרה זה מדגים כי היצע בלתי חוקי של מוצרים מבוססי Clenbuterol לחקלאים עדיין מתרחש בספרד.

מעצרו של מפתח הגוף ורוכב האופניים מציע גם כי השימוש ב- Clenbuterol כמגבר ביצועים נמשך למרות שהוא נאסר כאיום על בריאות הציבור ג’רזי סטאד רן בדצמבר 2009.

Leave a Reply

Your email address will not be published.